iWoman.pl Forum Hobby Kuchnia Przypalone ciasto

Grupa: Hobby / Kuchnia

Przypalone ciasto
19.05.10, 10:30:55
~Konto usunięte
a mnie jakie podsmażone już nie smakuje...pewnie to siła sugestiii. :))
cytuj #
Wielorybek 30.05.10, 15:47:00
Wielorybek
Lucyna22 napisał(a):
Jeżeli chodzi o przypalenie to nie raz zdarza się, że przypale spód ciasta ale to dużo zależy od piekarnika, a wtedy odcinam to co przypalone

Jak przypala od spodu to trzeba ciasto piec na wyższym poziomie. Albo regulować temperaturę w trakcie pieczenia. A przypalone ciasto jest dobre na trawienie (lekko przypalone, nie węgiel).
cytuj #
endzi 9.06.10, 15:24:56
endzi
mam bardzo stary piekarnik...czas na zmiane! Bardzo czesto mi przypala cistao od spodu, jak trzymam za krotko to jest nie upieczony, a jak tak zeby sie upiekl to od spodu sie czesto przypala i zawsze musze odcinac spod, ja przewaznie pieke ciasta z kremem wiec najpierw pieke sam biszkopt i z tym nie ma klopotu, bo latwo mozna odciac ta spalona czesc
cytuj #
2.12.10, 15:00:56
~Gość
Gdy przypalisz ciasto ( nieważne spód czy wierzch ) to cierpliwie odczekaj aż wystygnie i stężeje. Potem weź dobrą ostrą tarkę do warzyw ( najmniejsze oczka) i delikatnie zetrzyj przypalone fragmenty. Jeśli przypaliłaś wierzch to zrób powyższą czynność a potem placek odwróć robiąc ze spodu wierzch. Wierzch zamaskuj polewą albo cukrem pudrem albo nałożeniem kremu - w zależności co to za ciasto. I najważniejsze - nie denerwuj się.
cytuj #

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu 7hAQi