iWoman.pl Forum Psychologia Single Samotny rodzic....

Grupa: Psychologia / Single

Samotny rodzic....
megan575 17.03.10, 14:54:28
megan575
Mam takie małe pytanie czy jeśli ktoś wychowuje samotnie dziecko to znaczy, że jest gorszy albo popełni więcej błedów ...?
cytuj #
whisper2 18.03.10, 12:42:32
whisper2
nie prawda. Każdy ma prawo do szczęścia a nie ma po co być z kimś tylko aby tzw. rodzina była "pełna". Nie można mówić, że ktoś jest gorszy bo jest sam z tyloma obowiązkami, a wręcz musi mieć więcej siły, by samemu sprostać wychowaniu dziecka- nie koniecznie będzie się samym do końca życia:)
cytuj #
ewcia03bar 18.03.10, 19:09:39
ewcia03bar
z pewnością nie ja uważam nawet, że między dzieckiem a matką lub dzieckiem i ojcem może być jeszcze silniejsza więź niż jakby była pełna rodzina,
cytuj #
pisklakowa 18.03.10, 21:08:30
pisklakowa
oczywiście że nie.każdy błędy popełnia,i chyba większe będąc w związku.bo patrzy się na dwie osoby,a nie tylko na dziecko.
cytuj #
krystynanowak 20.03.10, 22:47:34
krystynanowak
ja wychowuje sama dwoje dzieci, nie od zawsze, bo jestem po rozwodzie, ale od dluzszego czasu....widze ze dzieciom brakuje ojca i tesknia za nim, ale tak sie ulozylo w zyciu:( trzeba sobie jakos radzic
cytuj #
21.03.10, 22:12:00
~Konto usunięte
megan575 napisał(a):
Mam takie małe pytanie czy jeśli ktoś wychowuje samotnie dziecko to znaczy, że jest gorszy albo popełni więcej błedów ...?

nie, absolutnie nie. taka osoba jest często bardziej odpowiedzialna, niż rodzice w pełnej rodzinie. może być nawet lepszym rodzicem, bo będzie musiało być dla dziecka na wyłączność. znam samotne matki, które mają świetny kontakt ze swoimi dziećmi, które są nastolatkami. wiadomo, że takiej matce jest ciężej, ale nie znaczy to że wychowa gorzej. pełna rodzina niekoniecznie uniknie problemów.
cytuj #
An_Invisible_Woman 22.03.10, 21:39:00
An_Invisible_Woman
Uważam podobnie jak moje przedmówczynie. Ja wychowuje samotnie mojego synka od ponad roku czasu i nie uważam się za gorszą matkę niż jakbym była w związku lecz wręcz przeciwnie! Teraz każdy mój wolny czas mogę poświecić dziecku a nie dzielić go miedzy synem a partnerem. Mały jest na tym etapie, że jeszcze nie pyta o ojca. Boję się co będzie jak zacznie zadawać pytania, ale uważam, że na każde nurtujące pytanie da się znaleźć odpowiedź adekwatną do wieku dziecka. :)
cytuj #
anika1 23.03.10, 14:28:15
anika1
niestety tak się czasem w życiu zdarza, że nasz związek się rozpada i zostajemy same z dzieckiem ale nie oznacza to, że jest się gorszym rodzicem bo samotnym!!! Lepiej dla dziecka widzieć mamę uśmiechniętą i zrelaksowaną niż zapłakaną i wkurzoną po kolejnej kłótni z tatusiem...
cytuj #
megan575 28.03.10, 11:32:12
megan575
Powiem tak zaszlam w ciaze przez przypadek o ciazy dowiedzialam sie w 3 miesiacy jak tylko powiedzialam chlopakowi ze jestem w ciazy ulotnil sie i nagle pojawila sie inna laska zareczyny i slub koscielny a ja zostalam sama z brzuchem cieszylam sie ze bedzie miec dziecko slub nie jst dla mnie wazny ale nie bylo lekko bylam z nim 7 lat...................Czasami slysze ze moj syn nie mowi a tan mowi a ten je sam a moj nie je sam a on a on tamto i dlatego sadze ze chyba nie jestem najlepsza matka skoro takie porowania kazdy mi daje .....
cytuj #
ula245 28.03.10, 11:53:57
ula245
smutneeeeeeeeeeeee
cytuj #

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu u7Hsk