iWoman.pl Forum Rodzina Ciąża Ciąża po 40-tce

Grupa: Rodzina / Ciąża

Ciąża po 40-tce
slodkie_marzenie 8.01.10, 14:29:49
slodkie_marzenie
Chcemy mieć jeszcze jedno dzieciątko, ale mam obawy czy wszystko będzie OK.Podobno już jestem za stara, jakoś na świecie jest trend w rodzeniu dzieci o wiele później niż u nas. Monika Bellucci ma 45 lat i jest w ciąży, jej "wolno" a u nas zawsze jakieś przeciwwskazania.
Koleżanka mówiła,ze kobiety po 40tce obowiązkowo mają cesarskie cięcie, ja chciałabym urodzić naturalnie. Czy któraś z Pań ma w tej kwestii doświadczenie??
cytuj #
malutka456 8.01.10, 22:51:43
malutka456
Ciąża po 40-tym roku życia może być wskazaniem do cięcia cesarskiego, ale nie musi.Wszystko zależy od nastawienia przyszłej mamy i "formy" maleństwa. Jeżeli tętno jest w porządku to czemu by nie spróbować? Można przeprowadzić próbę porodu. Wiele kobiet w tym wieku rodzi siłami natury (wiem cos o tym - jestem położną). Życzę powodzenia :)
cytuj #
aga2772 8.01.10, 23:01:42
aga2772
slodkie_marzenie napisał(a):
Chcemy mieć jeszcze jedno dzieciątko, ale mam obawy czy wszystko będzie OK.Podobno już jestem za stara, jakoś na świecie jest trend w rodzeniu dzieci o wiele później niż u nas. Monika Bellucci ma 45 lat i jest w ciąży, jej "wolno" a u nas zawsze jakieś przeciwwskazania.
Koleżanka mówiła,ze kobiety po 40tce obowiązkowo mają cesarskie cięcie, ja chciałabym urodzić naturalnie. Czy któraś z Pań ma w tej kwestii doświadczenie??

mam przyjacółke ,która skonczyła czterdziestke i urodziła zdrowego silnego synka,oczywiscie porod był naturalny,życze powodzenia:)
cytuj #
agatkaaax 21.01.10, 21:16:28
agatkaaax
ciąża po 40-stce to jednak pewne ryzyko, potwierdzone. ale zdarzaja sie coraz częściej, w moim mieście jest kobitka w wieku 50 lat będąca w ciąży a juz ma trzech dorosłych synów.
cytuj #
marta555 21.02.10, 14:47:51
marta555
Doświadczenia nie mam , ale znajoma urodziła synka w wieku 43 lat i wszystko jest i było w porządku. Na pewno będzie Pani miała więcej badań itp ale co z tego- jeśli się chce trzeba się cieszyć tym szczęściem jakim są dzieci. Lubie takie powiedzonko : "Ludzi trzeba słuchać, a swój rozum mieć".
cytuj #
tryfenka 21.02.10, 14:53:16
tryfenka
Jeśli jest to kolejne dziecko, to ryzyko jest mniejsze, niż gdyby rodzić dopiero pierwsze dziecko po 40-ce. Czy któraś z Pań zna osobiście przypadki urodzenia pierwszego dziecka po 40-ce?
cytuj #
24.02.10, 22:21:30
~Konto usunięte
Wg mnie to przesada, tyle kobiet po 40 rodzi dzieciątka i to zdrowe....
cytuj #
24.02.10, 22:37:19
~Konto usunięte
kotecekvip napisał(a):
Wg mnie to przesada, tyle kobiet po 40 rodzi dzieciątka i to zdrowe....

w Twoim Stylu jest teraz ciekawy artykul na ten temat! podziwiam takie kobiety:) ja dzieci w ogole nie chce miec dlatego uwazam, ze kazdy ma prawo rodzic je wtedy kiedy chce a nie, kiedy mu kaza
cytuj #
Melba 28.02.10, 13:05:16
Melba
Jeśli nie będzie to pierwsza ciąża, wcale nie musi skończyć się cesarką, zwłaszcza, jeśli pierwszy poród był naturalny
cytuj #
sylwiawsk 6.03.10, 15:37:36
sylwiawsk
trzeba pójść do lekarza znam mnóstwo kobiet które rodziły po 40 i jest wszystko wporzadku, kobieta w tym wieku jest objęta szczególną opieką lekarską
cytuj #

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Podpis:   
Podaj pierwszy znak kodu 3abfb