Grupa: Rodzina / Ciąża

kwas foliowy
fifrak89 22.03.11, 11:47:08
fifrak89
na ile przed zajściem w ciąże należy zacząć brać kwas foliowy?
cytuj #
19.10.14, 21:11:46
~Emilka_2
minimum 3 miesiące wcześniej, aby zadziałał tak jak powinien
cytuj #
yaska 8.12.14, 10:08:49
yaska
Miesiąc to minimum, ale żeby miec absolutną pewność, że wystarczy to 3 miesiące, bo w diecie nie przyjmujemy zbyt wiele kwasu foliowego niestety. Ja brałam prenalen magnez-fol, czyli kwas foliowy i magnez, bo miałam niedobór., a magnez działa rozkurczowa, więc równiez jest ważny w ciąży.
cytuj #
martuszka88 7.01.15, 10:29:05
martuszka88
Najelpiej jak najszybciej - minimum to 3 miesiące. Ja jak tylko odstawiłam pigułki antykoncepcyjne od razu dostałam do mojego ginekologa zalecenie aby brac kwas foliowy i polecił mi Folik. Niedrogi i skuteczny.
cytuj #
Majeczkaa 30.03.15, 23:16:27
Majeczkaa
ja brałam kwas równocześnie z antykoncepcją i nie miałam problemu z tym czy po odstawieniu muszę go przyjmować, po prostu naturalnie biorę go już od jakiegoś czasu i nie obawiam się czy mam minimum 3 miesiące czy nie :)
cytuj #
Alicja_82 31.03.15, 22:42:17
Alicja_82
Majeczkaa napisał(a):

ja brałam kwas równocześnie z antykoncepcją i nie miałam problemu z tym czy po odstawieniu muszę go przyjmować, po prostu naturalnie biorę go już od jakiegoś czasu i nie obawiam się czy mam minimum 3 miesiące czy nie :)

to jest dobre rozwiązanie, też biorę odkąd pamiętam i teraz właśnie planuję po mału powiększenie rodziny i zastanawiam się czy powinnam zwiększyć dawkę?
cytuj #
Majeczkaa 25.05.15, 21:48:48
Majeczkaa
Alicja_82 napisał(a):

Majeczkaa napisał(a):

to jest dobre rozwiązanie, też biorę odkąd pamiętam i teraz właśnie planuję po mału powiększenie rodziny i zastanawiam się czy powinnam zwiększyć dawkę?

odpowiedziałam już w innym wątku, ale napiszę też tu, dawka kwasu foliowego się nie zmienia zarówno przy planowaniu dzidziusia jak i w ciąży, a jeśli zostaje zwiększona to tylko przez lekarza prowadzącego i to z konkretnego powodu
cytuj #
Alicja_82 26.05.15, 08:15:46
Alicja_82
Majeczkaa napisał(a):

Alicja_82 napisał(a):

Majeczkaa napisał(a):

odpowiedziałam już w innym wątku, ale napiszę też tu, dawka kwasu foliowego się nie zmienia zarówno przy planowaniu dzidziusia jak i w ciąży, a jeśli zostaje zwiększona to tylko przez lekarza prowadzącego i to z konkretnego powodu

bardzo dziekuje ci za odpowiedz, już konsultowałam to ze swoim ginekologiem i faktycznie nie ma potrzeby zwiększania dawki
cytuj #
Majeczkaa 20.06.15, 17:29:15
Majeczkaa
bardzo dobrze, ze lekarz potwierdził moje słowa, taka dawka jest odpowiednia jeśli nie masz żadnych zaburzeń
cytuj #
Alicja_82 20.07.15, 21:42:03
Alicja_82
Majeczkaa napisał(a):

bardzo dobrze, ze lekarz potwierdził moje słowa, taka dawka jest odpowiednia jeśli nie masz żadnych zaburzeń

słowo klucz - zaburzenia, moja przyjaciółka jest teraz w ciąży z czego bardzo się cieszę :) i lekarz zalecił jej mocniejszy folik, dziewczyny przed ciążą można a nawet należy brać 0,4mg ale potem należy skonsultować się ze swoim lekarzem
cytuj #

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Podpis:   
Podaj pierwszy znak kodu 4Uqhc