iWoman.pl Forum Hobby Dom Dom, który myśli

Grupa: Hobby / Dom

Dom, który myśli
ola84-21 24.02.10, 22:35:18
ola84-21
Marzy ci się inteligentny dom, który sam dba o komfort i bezpieczeństwo domowników? Już nie musi pozostać wytworem Twojej wyobraźni. Dzięki nowoczesnym technologiom może być dostępny dla każdego z nas. Sam zatroszczy się o zamknięcie okna w trakcie ulewy, podniesienie rolety i właściwą wentylację pomieszczeń, zapewniającą zdrowy mikroklimat.

Większość z nas traktuje dom jak spokojną przystań, do której z przyjemnością wracamy po męczącym dniu. Możemy się wreszcie zrelaksować, cieszyć ciszą i komfortem. Aby dom był dla nas azylem, a snu z powiek nie spędzała troska o bezpieczeństwo rodziny, podejmujemy różne działania ochronne. Nowinki technologiczne coraz bardziej ułatwiają nam codzienne obowiązki.

Sensory i alarm
Jednym ze sposobów jest integracja systemu alarmowego budynku ze stolarką okienną poprzez instalację sensorów otwarcia okna. W ten sposób sensory przekazują informację do systemu alarmowego o tym w jakiej pozycji znajduje się okno - otwartej czy zamkniętej. Ponieważ sensor okienny jest zintegrowany z systemem alarmowym, powoduje jego natychmiastowe włączenie w przypadku niepożądanej ingerencji np. podczas próby włamania, jak również przypomina nam o pozostawionym otwartym oknie podczas włączania alarmu.
Rolety z wysokim IQ
W inteligentne systemy otwierania i zamykania wyposażane są również rolety zewnętrzne. Jest to bardzo przydatne podczas nieobecności gospodarzy. Moment otwierania lub zamykania rolet można dowolnie zaprogramować, według własnych potrzeb. Dzięki temu mamy np. pewność, że roleta ochroni nas przed porannym słońcem w weekendowe poranki, a wieczorem zasłoni okno, zapewniając intymność i ciszę. Najlepsze sterowniki do rolet mierzą także siłę wiatru, temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, nasłonecznienie oraz opady. Dzięki temu mogą samodzielnie opuszczać rolety w części domu narażonej na silne wiatry, deszcz czy nadmierne nasłonecznienie.
Inteligentna wentylacja
Innym przykładem rozwiązań, które w znaczny sposób ułatwiają codzienne funkcjonowanie, są nowoczesne nawiewniki okienne. Skuteczna wentylacja pomieszczeń jest niezbędna dla zdrowia i komfortu domowników. Dzięki niej unikamy nadmiernego gromadzenia się nagrzanego i zanieczyszczonego powietrza oraz mamy stały dostęp do jego świeżych zasobów.
Reakcja nawiewników
Nawiewniki reagują na zmianę wilgotności poprzez zwiększenie lub zmniejszenie napływającego powietrza, zapewniając tym samym wymianę powietrza na odpowiednim poziomie. Stosując inteligentne nawiewniki, unikamy niepotrzebnego otwierania okien, czyli przeciągów i nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń. Ma to przede wszystkim duże znaczenie w pokojach dziecięcych, gdzie szczególnie zależy nam na bezpieczeństwie i zdrowiu najmłodszych domowników.

Energooszczędność w modzie
Domy XXI wieku charakteryzują się nie tylko wysokim ilorazem inteligencji, ale przede wszystkim dbałością o przyrodę. W tym przypadku z pomocą przychodzą energooszczędne technologie i rozwiązania budowlane, w tym okna o zwiększonej izolacyjności cieplnej. Ich zastosowanie pozwala nie tylko oszczędzać energię i dbać o czyste środowisko naturalne, ale także zapewnia nam niskie rachunki za ogrzewanie.
Na energooszczędność domu wpływają także rozwiązania architektoniczne, w tym ilość i położenie okien. Zasadę tę można skutecznie wykorzystać, odpowiednio sytuując budynek i rozkład pomieszczeń względem stron świata. Duże przeszklenia nakierowane na południe, pozwolą pozyskać energię słoneczną, która poprawiając bilans energetyczny budynku, pomoże nam efektywnie ogrzać dom zimą

cytuj #
tryfenka 25.02.10, 07:42:37
tryfenka
Ciekawe rozwiązania, tylko przypuszczam, że trochę kaski trzeba w nie zainwestować.
cytuj #
Sreberko 25.02.10, 08:50:52
Sreberko
ile kasy potrzeba na taki dom?
cytuj #
25.02.10, 22:49:47
~Konto usunięte
Sreberko napisał(a):
ile kasy potrzeba na taki dom?

Za dużo, wolę myśleć nad nim ja sama osobiście
cytuj #
agatkaaax 5.03.10, 12:04:42
agatkaaax
Wygoda niestety kosztuje.
cytuj #
lexie 10.03.10, 08:36:28
lexie
Hmm, obawiam się, że nie było by mnie na takie coś stać ;) Ale może kiedyś, jak wygram w totka ;)
cytuj #
koletka 10.03.10, 09:41:05
koletka
Olu dom, ktory myśli fajna sprawa, ale nic nie zastąpi myślących domowników.
cytuj #
Lady_chichot 21.03.10, 12:07:08
Lady_chichot
I niech się tak coś zepsuje i będziesz spać na wycieraczce :P
cytuj #
nie 21.03.10, 19:45:51
nie
Dom moim zdaniem mysli myślami właściela a nie własnymi myslami.Było by to za piekne.
cytuj #
25.03.10, 20:33:44
~Konto usunięte
Wielu ludzi nie ma kasy na zwykłe mieszkanie a co dopiero na taki inteligentny i wypasiony domek.
cytuj #

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu XYdbl