iWoman.pl Forum Psychologia Problemy Zieleń podwyższa samoocenę

Grupa: Psychologia / Problemy

Zieleń podwyższa samoocenę
totylkoizka 24.05.10, 22:13:15
totylkoizka
Już pięć minut aktywności fizycznej pośród zieleni znacznie poprawia samopoczucie i sprawia, że zaczynamy myśleć o sobie w lepszy sposób. Efekt ten jest szczególnie wyraźny u młodych ludzi i osób z zaburzeniami psychicznymi. Pozytywny wpływ spacerów w parku czy też pracy w ogrodzie jest dodatkowo wzmacniany, jeśli w otoczeniu znajduje się zbiornik wodny.
cytuj #
Ksiezniczka 26.05.10, 22:59:15
Ksiezniczka
Sprawdziłam to na sobie i faktycznie działa:) Ruch na świeżym powietrzu daje mi wielką satysfakcję;P
cytuj #
omena1 27.05.10, 08:35:08
omena1
Ksiezniczka napisał(a):
Sprawdziłam to na sobie i faktycznie działa:) Ruch na świeżym powietrzu daje mi wielką satysfakcję;P

poprzez ruch na świeżym powietrzu dotleniamy nasz mózg i ogólnie organizm, zwiększa się ilość endorfin i chyba dlatego tak radośnie się czujemy wśród zieleni i na łonie natury
cytuj #
malinka24 27.05.10, 10:37:36
malinka24
o tym kolorze zielonym już słyszałam, a jak na podwórku zielono to ma świetny wpływ na samopoczucie,
cytuj #
agatkaaax 27.05.10, 11:37:58
agatkaaax
Kolor zielony na pewno działa na psychike kojąco. Przebywanie na świeżym powietrzu, wśród zieleni, na pewno uspokaja, wycisza i pobudza do działania - bardziej nam się chce.
cytuj #
ewcia03bar 27.05.10, 18:08:26
ewcia03bar
zgazam się mi wystarczy zapach bzu i
cytuj #
ewcia03bar 27.05.10, 18:12:18
ewcia03bar
mój syn w połowie mi przerwał he he mi wystarczy zaoach bzu i piękny kolor traw i już mi lepiej
cytuj #
Ksiezniczka 27.05.10, 19:19:53
Ksiezniczka
malinka24 napisał(a):
o tym kolorze zielonym już słyszałam, a jak na podwórku zielono to ma świetny wpływ na samopoczucie,

Chciałam kiedyś pomalowac sobie w pokoju ściany na zielono ale ostatecznie zmieniłam zdanie;/ teraz załuję
cytuj #
karoligrz 28.05.10, 00:02:24
karoligrz
Ksiezniczka napisał(a):
malinka24 napisał(a):

Chciałam kiedyś pomalowac sobie w pokoju ściany na zielono ale ostatecznie zmieniłam zdanie;/ teraz załuję

niom a ja sie wlansie szykuje na remont i to wlansie zielen chce miec:)
cytuj #
bajeczkaa 28.05.10, 08:47:33
bajeczkaa
słyszałam już o tym i myślę że to na prawdę się sprawdza, lubię spędzać czas na łonie natury;)
cytuj #

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu YbXSm