iWoman.pl Forum Rodzina Dzieci Popierasz in vitro? Nie możesz przyjąć komunii

Grupa: Rodzina / Dzieci

Popierasz in vitro? Nie możesz przyjąć komunii
zielonookaoptymistka 20.05.10, 08:48:01
zielonookaoptym…
Właśnie w tym momencie, oglądając DDTVN spotkałam się z tym tematem. Według statystyk około 50 procent katolików popiera n vitro, więc co tyle osób zostanie odrzuconych od sakramentu. Nie wiem czy tędy droga.
cytuj #
20.05.10, 08:58:08
~Konto usunięte
ale to wszystko jest mocno porąbane.......kto może narzucać zakazy pragnącej dziecka rodzinie???
cytuj #
martoohna 20.05.10, 09:00:44
martoohna
kościół zabrania wiele rzeczy, które są coraz bardziej powszechne, m.in. wszelkie sposoby antykoncepcji (poza wstrzemięźliwością). teoretycznie każdy kto używa prezerwatyw czy tabletek antykoncepcyjnych nie może przyjąć komunii. a ile osób się tego trzyma? myślę, że niektóre zasady kościoła są zbyt konserwatywne, powinni przyjąć nowy sposób myślenia, wówczas zamiast tracić wiernych, którzy wybierają to co wg nich jest odpowiednie, zaczną zyskiwać
cytuj #
20.05.10, 09:06:25
~Konto usunięte
w zupełności się z Tobą zgadzam,choć mnie te nakazy i przykazy kościoła nie dotyczą..........
cytuj #
20.05.10, 09:17:09
~Konto usunięte
Heh, taki mały szantaż emocjonalny. Co będzie następne - zakaz chrztu dziecka poczętego drogą in vitro? Może iść od razu na całość i wprowadzić zakaz ostatniego namaszczenia. Mnie osobiście to kila, nie jestem superkatolikiem i żadne zakazy nie robią na mnie wrażenia, ale rozumiem, że dla osoby bardzo wierzącej, dla której w życiu bardzo ważne są sakramenty to szantaż, inaczej tego nie umiem nazwać.
Cytat:
"W dokumencie podkreślono, że Kościół od zawsze broni najsłabszych, a zwłaszcza całkowicie bezbronnych, jakimi są dzieci poczęte." - a gdzie oni są jak dzieci w domach rodzinnych są bite i poniżane 7 dni w tygodniu???
cytuj #
atimere 20.05.10, 09:51:04
atimere
jak dla mnie żaden problem, proponuję jeszcze żeby lubie którzy popierają in vitro nie dawali na tacę, bo przecież nie są godni
cytuj #
20.05.10, 10:01:31
~Gość
Cytat:
"W dokumencie podkreślono, że Kościół od zawsze broni najsłabszych, a zwłaszcza całkowicie bezbronnych, jakimi są dzieci poczęte." - a gdzie oni są jak dzieci w domach rodzinnych są bite i poniżane 7 dni w tygodniu???

i to jest dobre pytanie :)))) banda moralnych hipokrytow
cytuj #
doremi111 20.05.10, 10:15:40
doremi111
tak własnie demaskuje sie hipokryzję religijną, a niestety u nas to widac wyrażnie na kazdym kroku. Wiara ,to kwestia odpowiedniej interpretacji, a nie naginanie do własnych przekonań i potrzeb... podobno Bóg dał nam wolna wolę?
cytuj #
20.05.10, 10:25:12
~Konto usunięte
Jestem przeciwna takiemu stawianiu sprawy przez kościół,to wyglada na szantaż. Tę decyzje należy pozostawić zainteresowanym.Moim zdaniem na sprawę tę należy także spojrzeć nie tylko od strony rodzicielskich potrzeb małżonków i doraźnego rozwiązania ich problemu, ale również w perspektywie długofalowej polityki demograficznej. Trzeba zmierzyć się z pytaniem: czy populacja poczęta in vitro będzie mogła się normalnie reprodukować w następnym pokoleniu? Możemy sprawić radość małżonkom pragnącym dziecka. Ale co będzie z potomkami tych dzieci?
cytuj #
20.05.10, 10:32:22
~Gość
Nie ma obowiązku czy przymusu pozostawania w Kościele Katolickim.

Hipokryzją jest właśnie sytuacja gdy ktoś nie zgadza się z podstawowymi aspektami nauki Kościoła a jednocześnie uważa się za Katolika.
cytuj #

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Podpis:   
Podaj pierwszy znak kodu QLGMb